Selim Volkan Çolak

1998 Yılında Klasik Gitar Eğitimine başladı. Üniversite yıllarında tanıştığı elektro gitar ile Amatör Grup. Stüdyo ve Konser çalışmalarında bulundu.

2005 Yılında Evindeki ofisinde özel dersler vermeye başladı. 2007 Yılında Kadıköy Halk Eğitim Merkezinde Klasik Gitar eğitmeni Cem Özsun ’la çalışmalarını tamamlayıp Usta Öğretici Sertifikası ile mezun oldu.

2007 Yılında özel derslerin yanında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir kurumda Klasik Gitar Eğitmenliğine başladı ve 3 yıl devam ettirdi. 2008 yılında, Modern Müzik Akademisi’ne burslu kabul edildi. Burada Bora Uslusoy, Serdar Öztop, Şevket Akıncı, Çağdaş Özmen, Emre Yıldız, Mert Medeni, Berke Özgümüş, Güç Gülle, Nezih Yeşilnil, Cem Konuk gibi isimlerle; Elektrik Gitar üzerinde Solo Gitar Teknikleri, Ritm Gitar, Akorlar ve Repertuar,Caz Gitar,Armoni,Aranje,Kompozisyon,Şarkı Yazma Teknikleri ve Stüdyo Müzisyenliği konularında çalışmalarda bulundu.

Nejat Yavaşoğulları, Olcayto Ahmet Tuğsuz,Eyüp İblağ,Cengiz Baysal, Mustafa Kemal Öztürk, Serdar Öztop, Okan Ersan ve Dave Weckl gibi önemli müzisyenlerin workshop ve seminerlerine katıldı. MMA Gitar Bölümü’nden Modern Müzik Akademisi ve M.E.B. Usta Öğretici diplomalarını alarak mezun oldu.

2009 Yılında Milli Eğitim Bakanlığı Hizmet içi Eğitimini Tamamladı. 2009 Yılında faaliyete geçen Opus Müzik Enstrumanlarında Klasik ve Elektro Gitar Atölye Çalışmalarına devam etmektedir.