Mustafa Çorak

2000 yılında elektrogitar dersleri alarak çalgı eğitimine başladı. Murat YÜCEL ve Gökay SEMERCİOĞLU’ndan elektro ve klasik gitar dersleri aldı. 4 ile 5 yıl kadar amatör gruplarla çeşitli mekanlarda sahne aldı.

2002 yılında elektro gitar dersleri vermeye başladı. Gazi Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nden 2009 yılında mezun oldu. Öğrencilik yıllarında gitar ve koro konserlerinde yer aldı. Bilkent Üniversitesi Müzik Fakültesi’nde Öğr. Üyesi Maria NOWOTNA’ nın ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’ nda Doç. Mehmet GÖKTEPE’nin müzik teorisi derslerine katıldı. Gazi Üniversitesi’ nde Prof. Ülkü ÖZGÜR ve Doç. Salih AYDOĞAN’ dan armoni ve işitme, Yrd. Doç. Erdal TUĞCULAR’ dan Türk Müziği Armonisi, Arş. Gör. Ozan UYAN’ dan gitar, Arş. Gör. Serkan UMUZDAŞ’ dan piyano dersleri aldı. 2006 yılında bu yana Güzel Sanatlar Liseleri ve üniversitelerin müzik bölümlerine öğrenci hazırlamaktadır.

KORED ( Koro Eğitimcileri Derneği ) kurucu üyesi olan Mustafa ÇORAK, Opus Müzik’ te İşitme-Armoni, Klasik Gitar dersleri vermektedir.