Çağlar Aytan

 

Davul çalmaya 2001 yılında, Şenol Küçükyıldırım’dan dersler alarak başladı. Bu süreçte çeşitli gruplarla; Old City, Jazz Stop, Shaft, Dorock, Caravan, Ekşi Limon, Gitar Kafe'de bar programları yaptı.

2007-08 yılları arasında Işığın Yansıması grubuna dahil oldu, albüm çalışmalarında bulundu ve çeşitli üniversite festivallerinde sahne aldı.

2010 yılında üyesi olduğu ve 2012 yılında Babajım’da kaydedilen; miksajını Alp Turaç’ın, masteringini Çağlar Türkmen’in, fotoğraf çekimlerini de Dilan Bozyel’in yaptığı Beşinci Renk’in ilk stüdyo albümü Yalnızlıktan’da yer aldı.
2011-12 yıllarında Öztürk ve ekibiyle çalışmaya başladı.
Sonraki dönemlerde de; Ars Longa’nın konserlerinde, albüm ve klip çalışmalarında grup elemanı olarak,
Timuçin Esen’in yeni albüm çalışmalarında kısa bir süre, Can Gox’la da bir çok şehirde yaptığı performanslarda yer aldı. 
2013 yılında; kuruluş aşamasından itibaren olduğum Nilipek.’in, 2015 Kasım ayı içinde çıkacak olan albümünün davullarını çaldı, canlı performans kayıtlarında yer aldı.

Şu anda ise, SST ve Pilli Bebek gruplarının aktif olarak üyesi.
2006 yılından itibaren kurucusu olduğu SST grubuyla Dorock Bar’da başlayan programlarına halen yine Dorock Bar Taksim ya da Kadıköy Dorock XL’de her cuma devam etmekte. SST’nin YouTube kanalından da çeşitli videolarına ulaşabilirsiniz.

Pilli Bebek grubuyla ise 2015 yazında çalışmaya başladı. Bu süreç içerisinde; ODTÜ’te, Kazım Koyuncu Anma Günü Küçükçiftlik Park’ta, BirGün Fest. Life Park’ta, Zeytinli Rock Festivali’nde, KadıköySahne ve Ankara Nefes Bar’da sahne aldı.

Halen; 2008 yılında endorsement’liğini aldığı Symrna zillerini kullanmakta.
2011 yılında İ.T.Ü – Müzik İleri Araştırma Merkezi (MİAM), Etnomüzikoloji bölümünde yüksek lisansa başladı. Burada perküsyonda Engin Gürkey, Müzik Teori ve analizde Jerfi Aji ve Adam Roberts, Müzik Tarihinde Paul Whitehead, Müzik Teknolojilerinde Reuben de Lautour ile çalıştı. Müzikoloji ve etnomüzikoloji disiplinlerindeyse, bir çok farklı alt başlığı; Şehvar Beşiroğlu ve Robert Reigle’la inceleme şansı buldu.